Login

Signup

2022 Yönetim Kurulu

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı: Aynur ÇELİKDÖVEN

Başkan Vekili: Gabriele TERSCHLÜSEN

Başkan Yardımcısı: Yadigâr AYDIN

Genel Sekreter: Şükran İZCİ

Sayman: Zafer ALTINPINAR

Denetçi: Arzu HIRÇIN

Denetçi: Sevil ÖZKIR

27.11.2022 Yönetim Kurulu Toplantısı

Weg der Hoffnung e.V. (Umut Yolu Derneği) olarak 27.11.2022 Pazar günü dernek merkezimizde Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik. Yapılan toplantıda 2022 yılını değerlendirirken bu yıl bitmeden yapılacakları ve 2023 yılına ait planlarımızı belirledik. Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız bu yolculuğumuzda gerek üyelerimizin gerek ise gönüllülerimizin ve sponsorlarımızın bizlere verdiği destek ile zamanla kocaman bir aileye dönüştük. Bu bilinç ve sorumlulukla amacımızdan şaşmadan, hedeflerimizi büyüterek, daha fazla çocuğun hayatına dokunmayı görev bilip bu doğrultuda çalışmalarımıza hız kesmeden devam etme planları yaptık.

Öncelikle, 16.12.2022 tarihinde toplumumuza yönelik bilgilendirme amaçlı Kanser hastalığı hakkında derneğimizin ofisinde yeni bir sunum gerçekleştireceğiz.

Aralık ayının başlarında hasta çocuklarımız için daha önce duyurusunu yaptığımız hastanelere dağıttığımız dilek kutularımızı toparlayarak çocuklarımızın dilek ve ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Gelecek yıl ile ilgili planlarımızdan bazıları şu şekilde;
6 Ocak 2023 tarihinde dernek ofisimizde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı (Pediatrik Hematolog & Onkolog) Dr. Tanja Höll tarafından “Beyin Tümörleri” konulu sunum gerçekleştireceğiz.

14 Ocak 2023 tarihinde “Kanser Günü” adı altında WTZ kuruluşunun düzenlemiş olduğu bir etkinlikte tanıtım standını kuracağız, aynı zamanda burada değişik yiyecek ve içeceklerin satışını yaparak derneğimize maddi kaynak sağlamaya çalışacağız.

3 Haziran 2023 tarihinde ise gelenekselleşen yaz şenliğimizi her zamanki gibi derneğimin Melekler Bahçesi’nde gerçekleştireceğiz.

9-12 Kasım 2023 tarihleri arasında “Mode Heim und Handwerk Essen Fuarı”nda ilik ve kök hücre standımızla gerekli bilgilendirmeleri yapacağız ve yiyecek içecek satışlarımız da olacak.

Yaklaşan etkinlikleri günü geldikçe sizlere web sitemiz ve sosyal medya sayfalarımızdan duyurmaya devam edeceğiz.

İlgi gösteren ve destek veren herkese teşekkür ederiz.

Weg der Hoffnung e.V.
Umut Yolu Derneği

11.09.2022 Yönetim Kurulu Toplantısı

Weg der Hoffnung e.V. “Umut Yolu Derneği’mizin 11.09.2022 Pazar günü Yönetim Kurulu Toplantısı’nı sıcak ve samimi bir ortam içinde Dernek Merkezi´mizde gerçekleştirdik. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Aynur ÇELİKDÖVEN´in başkanlığında ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Sevil ÖZKIR, Zafer ALTINPINAR, Yadigar AYDIN, Gabi TERSCHLÜSEN, Şükran İZCİ, Ahmet KARAGÖZ, Muradiye KARAGÖZ ve Sefai ÇELİKDÖVEN’in katılımları ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda 2022 yılının ilk yarısında yapılan çalışmalarımızı değerlendirirken 2023 yılı için planladığımız etkinlikler için hazırlıklarımıza şimdiden başlamış bulunuyoruz.
Planladığımız etkinlikleri günü geldikçe sizlere web sitemiz ve sosyal medya sayfalarımız aracılığıyla duyurmaya devam edeceğiz.
İlgi gösteren, destek veren herkese teşekkür ederiz.
Weg der Hoffnung e.V.
(Umut Yolu Derneği)

15.05.2022 Genel Kurul Toplantısı

Weg der Hoffnung e.V. (Umut Yolu Derneği) olarak Genel Kurul Toplantımızı 15 Mayıs 2022 Pazar günü derneğimizin Melekler Bahçesi’nde gerçekleştirdik.

Davetimize icabet gösteren üyelerimizin katılımı ile düzenlenen Genel Kurul’da derneğimizin yeni yönetim kurulunda yer alacak isimler ve görev dağılımı belirlendi.

Kurucu Genel Başkanımız Aynur ÇELİKDÖVEN’in Dernek Başkanı olarak görevine devam etmesine karar verildi. Gabriele TERSCHLÜSEN Başkan Vekilliğine seçilirken, Başkan Yardımcılığı görevine Yadigâr AYDIN getirildi. Derneğin genel sekreterliğini Şükran İZCİ, saymanlığı Zafer ALTINPINAR üstlendi. Denetim Kurulu üyeleri olarak Sevil ÖZKIR ve Arzu HIRÇIN atandı.

Yıllar geçtikçe büyüdük, güçlendik, projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük ve hep ileriye gittik. Son senelerde yaşadığımız pandemi etkisi ile birçok üyemizde motivasyon eksikliği olduğunun da farkındayız ama bizler şunu da çok iyi biliyoruz ki, varlığımız bir anlamı, bir amacı var; kansere yakalanmış çocuklarımızın ve ailelerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle köklü çözümler geliştirmek zorunda olduğumuzu ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmenin bilincindeyiz ve şimdiye kadar gerek üyelerimizin gerek ise gönüllülerimizin ve sponsorlarımızın bizlere verdiği güç ile bunları yaptık, yapabildik ve yapabilmeye devam etmek istiyoruz. Bu vesile ile katılım gösteren üyelerimize teşekkür eder ve yönetimde görev alanlara başarılar dileriz.

Bizleri bıkmadan, usanmadan destekleyenlerle, birçok hasta çocuğumuz ve yakınları ile siz değerli üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile bizler 22 yıllık kocaman bir aileyiz.

Weg der Hoffnung e.V.
Umut Yolu Derneği

27.3.2022 Yönetim Kurulu Toplantısı

Weg der Hoffnung e.V. Umut Yolu Derneğimizin 27 Mart 2022 pazar günü Yönetim Kurulu Toplantısı’nı derneğimize ait Melekler bahçemizde gerçekleştirdik.

Havaların ısınmasını da fırsat bilerek açık havada güzel bir ortamda gerçekleştirmiş olduğumuz bu toplantımıza kurucu genel başkanımız sayın Aynur ÇELİKDÖVEN başkanlık yapmıştır. Değerli yönetim kurulu üyelerimiz; Sefai ÇELİKDÖVEN, Ahmet KARAGÖZ, Muradiye KARAGÖZ, Yadigâr AYDIN, Gabi TERSCHLÜSEN, Zafer ALTINPINAR, Şükran İZCİ, Atilla İZCİ, Sevil ÖZKIR, Arzu HIRÇIN, Kadriye MUSTAFA ve Hüseyin Hüseyinof’un katılımları ile gerçekleştirmiş olduk.

30.4.2022 tarihinde aktif olan gönüllülerimiz ile derneğimiz bahçesinde iftar yemeğinde buluşma kararı aldık.
15.5.2022 tarihinde yıllık üyeler toplantısı yapmayı ve derneğimizin yeni yönetim seçimini planladık. Geleneksel hale gelen Melekler Bahçemizdeki Yaz Şenliğimizi 28.5.2022 tarihinde yapmak gibi bazı konuları bu toplantımızda konuştuk.

2022 için planladığımız etkinlikleri günü geldikçe sizlere web sitemiz ve sosyal medya sayfalarımızdan duyurmaya devam edeceğiz.

İlgi gösteren, destek veren herkese teşekkür ederiz.

Weg der Hoffnung e.V.
(Umut Yolu Derneği)

07.04.2019 Yönetim Kurulu Seçimi

Yönetim Kurulu Seçimleri ile birlikte yapılan genel toplantı 07.04.2019

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı: Aynur ÇELİKDÖVEN

Başkan Yardımcısı: Gabriele TERSCHLÜSEN

Genel Sekreter: Yadigar AYDIN

Genel Sekreter Yardımcısı: Şükran İZCİ

Muhasebe: Ahmet KARAGÖZ


Denetçi: Zafer ALTINPINAR

Denetçi: Sevil ÖZKIR

23.12.2017 Yönetim Kurulu Toplantısı

ve Baran'ın ziyareti.

25.11.2017 Noel Yemeği

11.11.2017 Yönetim Kurulu Toplantısı

23.09.2017 Yönetim Kurulu Toplantısı

08.07.2017 Yönetim Kurulu Toplantısı

30.04.2017 Yönetim Kurulu Seçimi

Yönetim Kurulu Seçimi ve Üyeler Toplantısı 30.04.2017

Yönetim Kurulu Seçimleri ile birlikte bu yıl üyelerimizle de genel bir toplantı yaptık. İşte seçimlerin ve toplantının bazı fotoğrafları.

19.03.2017 Yönetim Kurulu Toplantısı

23.10.2016 Yönetim Kurulu Toplantısı