Login

Signup

Posted By

Ebeveyn Akşamı (29.05.2024)

29/05/2024 | 0 Comments
featured-image

Geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz Yaz Şenliğimizin yorgunluğunu dahi atmadan tüm hızımızla umuda ve morale ihtiyacı olanların yanına koşmaya devam ediyoruz.

20 yıla yakındır yaptığımız ve her iki haftada bir Çarşamba günü düzenlediğimiz “ELTERNABEND’’ “Veliler Akşamı’’ etkinliğimizi 29 Mayıs 2024 tarihinde yine Uni Klinik Essen’de buluşup gerçekleştirdik.

Bu özel günde, çocuklarımızın her zaman yanlarında olan değerli velilerimizle bir araya geldik. Amacımız, hasta çocuklar ile aileleri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek, deneyim ve bilgi paylaşımını sağlamak ve çocuklarımızın daha iyi moral ve motive etmelerine katkıda bulunmaktı. Etkinliğimiz boyunca, velilerimiz hem kendi hikayelerini paylaştılar hem de diğer ailelerin hikayelerini dinleyerek duygusal ve destekleyici bir atmosfer oluşturduk.

Essen Uniklinik’in sıcacık ortamında bir araya geldiğimiz bu gecede, uzman doktorlarımızın ve psikologlarımızın değerli katkılarıyla sağlık ve eğitim konularında önemli bilgiler edindik. Velilerimizin sorularına yanıt bulduğu, endişelerini paylaştığı ve çocuklarının geleceği için umut dolu adımlar atmalarına vesile olan bu etkinlik, hepimiz için unutulmaz anılarla doluydu. Bu güzel ve değerli anları ölümsüzleştirmek için çektiğimiz birçok fotoğraf olsa da ancak sınırlı sayıda paylaşacağımız muhteşem karelerde bunları görebilirsiniz.

Velilerimiz arasında yapılan küçük grup çalışmaları ve atölye etkinlikleri, ebeveynler arası iş birliğini ve ortak çözümler üretme becerisini geliştirdi. Ayrıca, çocuklarımızın başarılarını kutlamak ve onların yeteneklerini sergilemek için düzenlediğimiz küçük sergi ve gösteri bölümleri, hem çocuklarımızın hem de ailelerimizin gurur dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Biz Umut Yolu Derneği olarak, her zaman olduğu gibi bu etkinlikte de birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu tür buluşmaların, ailelerimizin hayatında olumlu izler bırakacağına inanıyoruz. Katılım gösteren tüm velilerimize, emeği geçen üye ve gönüllülerimize, değerli uzmanlarımıza ve Essen Uniklinik ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gelecekte düzenleyeceğimiz benzer etkinliklerde yeniden buluşmak dileğiyle!

Sevgi ve umut dolu yarınlara birlikte yürümek için, biz Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.) olarak buradayız.

Umut Yolu Derneği
Weg der Hoffnung e.V.

 

Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.