Login

Signup

Posted By

Antalya Medical Park Hastane Ziyareti

27/10/2023 | 0 Comments
featured-image

Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.) olarak kanserle mücadelede yeni bir dönemi başlatma hedefimizle gerçekleştirdiğimiz önemli yolculuğumuzun bir diğer durağı, 27 Ekim 2023 tarihinde Antalya Medical Park Hastanesi oldu. Ziyaretimizde, hastane kapısında gülümseyen yüzüyle bizi karşılayan Antalya Medical Park Hastanesinin UHM Azerbaycan Bölge Sorumlusu Elnara Karimova ile tanıştık.


Elnara Hanım, hastanenin dünya genelinden gelen hastalarla sağlam bir iletişim kurmak ve hizmet kalitesini artırmak için özel departmanlarla donatıldığını açıkladı. Uluslararası hastalar için anında hizmet sunan tercümanların her zaman hazır olduğunu ve hastaların kendilerini evlerinde hissetmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Ziyaretimiz sırasında, Hematoloji, Onkoloji ve Nakil bölümlerini ziyaret ederek, bu alanlarda uzmanlaşmış doktorlarla bir araya geldik. Doktorlar, hastalarımızın tedavi süreçleri hakkında değerli bilgiler vererek, umut dolu bir geleceğe doğru atılan adımları bizimle paylaştılar.
Ziyaretimizin bir diğer önemli noktası, Kök Hücre Nakil Ünitesi Koordinatörü Zeynep Dinçer Türker ve UHM Departmanı Müdürü Galiya Yuva ile yaptığımız görüşme oldu. Onlar, hastanenin yabancı hasta departmanının misyonunu ve hedeflerini detaylı bir şekilde açıkladılar. Medical Park Hastanesi’nin kalitesi ve bünyesinde bulundurduğu uzman doktorlar ile vermiş olduğu yüksek standartlı tedavi yöntemleri ile dünyanın bir çok ülkesinden hasta kabul etmekle birlikte aynı zamanda bir çok ülkenin hastalara yardım eden fonlarından da destek görüyor.

Toplantının en etkileyici anlarından biri, Pediatrik Kök Hücre Nakli alanındaki uzman doktorlar Prof. Dr. Vedat Uygun ve Prof. Dr. Gülsün Tezcan Karasu ile gerçekleşti. Onlar, hastalarımıza umut veren tedaviler ve yeni tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler sundular. Gülsün Hanım ve Zeynep Hanım’a derneğimiz adına teşekkür plaketlerini takdim ettik.

Dernek Başkanımız Aynur Çelikdöven, 23 yıldır Almanya ve Türkiye’de yaşayan hastalar ve ailelerine verdiğimiz desteklerden bahsetti. Hastanenin çalışma sistemiyle derneğimizin deneyimlerini birleştirerek, Almanya ve Türkiye arasında köprüler kurmayı hedeflediğimizi ve bu buluşmanın bu önemli iş birliğindeki ilk adım olduğunu vurguladı. Aynı zamanda, Almanya ve Türkiye’deki tedavi yöntemlerinin farklılıklarına dikkat çekti ve derneklerinin temel ilkesinin gönüllülük olduğunu, küçük yardımların bile büyük katkılar sağlayabileceğini vurguladı.

Toplantı sonrasında, Hematoloji bölümündeki minik hastalarımızı odalarında ziyaret ederek, onlara sevgimizi ve umudu temsil eden hediyelerimizi takdim ettik. Ardından, UHM ekibinin nazik davetiyle güzel bir yemek organizasyonunda buluştuk. UHM ekibi, bize harika bir gün geçirme fırsatı sunarak misafirperverliklerini en güzel şekilde gösterdiler. Bu samimi buluşma, gelecekteki işbirliğimiz için umut verici bir başlangıç oldu.

Umut Yolu Derneği
Weg der Hoffnung e.V.

Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.