Login

Signup

Posted By

16.12.2022 apl.-Prof. Dr. med. Alfred Längler Sunumu

22/12/2022 | 0 Comments
featured-image

Weg der Hoffnung e.V. (Umut Yolu Derneği) olarak “Bir çocuğun hayatından daha önemli ve değerli herhangi bir şey olamaz!” mottosu ile çıktığımız bu yolda eğitim ve bilgilendirme sunumlarımızdan ilkini geçtiğimiz ayda Dernek Başkanı Sayın Aynur Çelikdöven ile gerçekleştirmiştik. İkinci sunumumuzu da Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı apl.-Prof. Dr. med. Alfred Längler´in anlatımı ile 16.12.2022 cuma günü dernek merkezimizde gerçekleştirdik.

Löseminin teşhis ve tedavi yöntemlerinin anlatımı ile başlayan sunumumuz, alternatif tedavi yöntemleri, tedavi sırasında dikkat edilmesi gerekenler ile devam etti. İleri tanı yöntemleri ile hastalığın türünün belirlendiğini belirten apl.-Prof. Dr. med. Alfred Längler aynı zamanda çevresel faktörlerin lösemiyi tetiklediğini, bunun için almamız gereken önlemlerin de altını çizdi. Sunumu, katılımcılarımızın sorularına cevap vererek tamamlayan Längler, hedefe yönelik tedavi yöntemleri ile löseminin bütün zorluklarına rağmen tedavisinin de mümkün olduğunu belirtti.

Bir sonraki sunumumuzu en kısa sürede sosyal medya ve web sitelerimizden duyurmuş olacağız. Sunumumuzda bizleri yalnız bırakmayan katılımcılara teşekkür ederiz.

Umut Yolu Derneği
Weg der Hoffnung e.V.

Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.