Login

Signup

Posted By

Werne’deki Amazon Logistik’ten yürekten destek

22/10/2020 | 0 Comments
featured-image

Türkiye & Post Aktüel (23.09.2020)

23.9.2020_Turkiye_Gazetesi_Haberi

Almanya’nın Oberhausen şehrinde yirmi yıldır kanserli çocuklar yararına mücadele veren (Weg der Hoffnung e.V.) Umut Yolu Derneği’ne alışveriş devlerinden Amazon’un Werne çalışanları ve Amazon yönetiminden jest geldi.

Kuzey Ren-Vestfalya’daki küçük bir kasaba olan Werne şehrindeki Amazon şubesi çalışanları ve yönetim kurulu Umut Yolu Derneği’ne içecek şişelerin geri dönüşümden elde edilen iki bin Euro’yu, iş yeri yönetiminin de 500 Euro ilavesi ile 2.500 Euro’luk bir bağış yaptı. Bağışı derneğin hesabına aktaran ve derneğe ziyarete gelen Amazon şirketi adına iş yeri işçi temsilcileri Elvira Böke ve Mehmet Ali Altay; “işçiler ve şirket adına böyle güzel bir olaya imza atarak buraya geldiğimiz için son derece mutluyuz.” ifadelerini kullandılar. Ziyaret, derneğin bürosu Michelstraße 21, 46119 Oberhausen adresine gerçekleşirken, Dernek Başkanı Aynur Çelikdöven ve dernek başkan yardımcısı Gabi Terschluasen ziyarette hazır bulundular.

MUTLU VE GURURLUYUM
Mehmet Ali Altay yaptığı açıklamanın devamında “Almanya’da yirminin üzerinde Amazon şirketi var, tabii buralarda birçok çalışan da var ve daha önce bu şişeler çöpe atılıyordu. Son yıllarda bir kampanya başlattık. Bu şişeleri geri dönüşüme aktarıyoruz. Buradan gelen gelirleri de güzel faaliyetler yapan derneklere bağışlıyoruz. Araştırmalarımız sonucunda bu yıl da hele hele çocuklar için yirmi yılı aşkın bir süredir güzel işler başaran Umut Yolu Derneği’ni seçtik. Arkadaşlarımızın adına son derece mutlu ve gururluyum.” dedi.

İLAÇ GİBİ YARDIM
Dernek Başkanı Aynur Çelikdöven ise yaptığı açıklamada, “Tabii ki bizim için çok sevindirici bir olay. Çok ince bir düşünce. Dünya alışveriş devlerinden biri olan Amazon şirketinin bu yardımı maddiyatının yanında manevi güzelliği olan da bir durum. Yaptığımız emeklerin görülmesi, takdir edilmesi ve desteklenmesi mutluluk verici. Korona zamanın getirdiği maddi sıkıntılara ilaç gibi bir yardım oldu. 500 €’luk nakdi yardımda bulunan Amazon şirketi genel müdürü başta olmak üzere projede emeği olan bütün arkadaşlarımıza saygı ve selamlarımızı gönderiyoruz.” dedi. Ziyaret sırasında ayrıca mini bir sunum yapıldı ve dernek faaliyetlerini içeren çalışma izlettirildi.

Murat Pehlivan
Post Aktüel ve Türkiye Gazetesi
OBERHAUSEN
Haber kaynağı: https://www.postaktuel.com/bu-davranis-alkislanir/

2020.10.22_Amazon_Spende_01
Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.