Login

Signup

Posted By

AYNUR ÇELİKDÖVEN’E ONUR ÖDÜLÜ

21/06/2022 | 0 Comments
featured-image

Almanya Türk Toplumu (TGD) 13. Genel Kurul’unu 19.6.2022 tarihinde Berlin’de gerçekleştirdi. Almanya’nın dört bir yanından katılan 96 delege iki günlük süre içinde yeni yönetim ve yürütme kurullarını belirledi. Genel Kurula, başta Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen olmak üzere çok sayıda Federal Bakanlık Müsteşarları, Federal Uyum ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan, Almanya Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Genel Sekreteri Mario Czaja ve birçok siyasi katılarak konuşmalar yaptılar. Genel Kurul’da Divan Başkanı seçilen Kenan Kolat başarılı bir yönetim gerçekleştirdi. Genel Kurul’un en gurur verici yanlarından birisi ise cesaret, inanç ve mücadeleci yönleriyle herkese örnek olan üç kadınımıza verilen onur ödülü olmuştur.

Almanya`nın Oberhausen şehrinde yirmi yılı aşkındır kanserli çocuklar ve aileleri yararına çalışmalar yapan Weg der Hoffnung e.V.nin (Umut Yolu Derneği) kurucu başkanı Aynur Çelikdöven de onur ödülüne layık görülenlerden oldu.

Diğer iki ödülü alanlar ise Avrupa’da yapay bir kalbi yerleştiren ilk kadın hekim olan Dr. Dilek Gürsoy ile Almanya’nın Hanau şehrindeki ırkçı terör katliamında yaşamanı kaybeden Ferhat Unvar’ın annesi olan ve Hanau’daki Ferhat Unvar Eğitim Inisiyatifi Başkanlığını yapan Serpil Temiz Unvar.

Biz Umut Yolu gönüllüleri olarak, gerek bu programı düzenleyip ödül verenlere gerekse de ödüle layık olanlara sonsuz teşekkürlerimizi ileterek tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et