Login

Signup

Posted By

Çocukları Kalpten Sevindirmek III

15/06/2019 | 0 Comments
featured-image

15 Haziran 2019’da „Weg der Hoffnung e.V.“ Umut Yolu Derneği olarak kanserden etkilenen çocukları ve ailelerini kalpten sevindirebilmek için bir etkinlik düzenledik. Proje, Essen Üniversitesi Hastanesin’deki Çocuk Onkoloji Kliniğinde gerçekleştirildi.

Palyaço Otti şakalarıyla çocukları güldürürken, oyun balonlarıyla çocukları mutlu etmeyi başardı. Sonra Mickey ve Minnie Fare geldi. Uygulamalı müzik ve dansla kanserli çocuklardan günlük hastane hayatında bir nebze de olsa farklı bir hava katmayı onları mutlu etmeyi başarabildik.

Bu etkinliğimiz çok önemliydi. Çünkü kanserden etkilenen çocuklar ve onların aile üyeleriyle birlikte bulundukları kaotik ortamdan uzaklaştırıp onlara moral ve motivasyon sağladık.

Programımızın ardından çocuklara hediyeler verdik.

Sadece eğlencemize katılanlarla değil, Mickey ve Minnie Mouse ile birlikte koğuştaki yatalak çocukları da ziyaret ettik ve onlara hediyelerinizi verip gözlerine bir gülümseme koyduk.

Sağladığımız bu güzel ortam ile bir gün için de olsa çocukları ve aile bireylerini yakınlaştırmayı ve yüzlerinde gülümseme oluşturmayı başardık. Aile bireyleri, diğer ailelerle bilgi alışverişinde bulunabildiler ve bundan keyif aldılar.

Velilerle görüştükten sonra, derneğimizin etkinliklerinden bahsettik ve onları derneğimizle tanıştırmayı başardık.
Aynı zamanda halkla ilişkiler çalışmalarımızın bir parçası olarak IKK Clissic’in sunduğu finansal desteklerden de söz edebildik.