Login

Signup

Posted By

Şeref Madalyası Ödülü

13/02/2017 | 0 Comments
featured-image

WEG DER HOFFNUNG DERNEĞİNE OBERHAUSEN’DA ŞEREF MADALYASI VERİLDİ

Yine bir 13 Şubat’tı. 2005’ten beri alışılageldiği üzere, bu yıl da gönüllülere, toplum için özel hizmetlerinden dolayı Oberhausen şehrinin onur nişanı verildi. Katılımcılar arasında “Umut Yolu” derneğinden Aynur Çelikdöven de yer aldı. Maddi karşılık beklemeden iyi amaçlar için çalışmak hayatımızın önemli bir unsurudur, bu sayede sosyal açıdan dezavantajlı olanlara aynı zamanda spor ya da kültürel olsun ya da bu zamanlarda mültecilere herhangi bir konuda yardım etmek gibi diğer gibi başka çabalar içinde olmak örnek bir davranıştır.

Bu sebeple Oberhausen belediye meclisi 12 yıl önce Oberhausen’da toplum refah ve itibarına katkı sağlayanlar için teşekkür etmek ve onları onurlandırmak için şeref madalyası vermeye başladı. Onurlandırılacak vatandaşlar, meclisteki siyasi gruplar tarafından bütün konseyi ikna etmesi gereken bir gerekçe ile önerilmektedir.

Küçük bir törenle belediye başkanı, hem şehrin armasını içeren hem de üç semti simgeleyen onur nişanları ve gümüş madalyaları takdim etti. Bu yıl dört gönüllü onurlandırıldı: Gerd Lepges, Regine Arnold, Heinz Wagner ve Aynur Çelikdöven.

Aynur Çelikdöven, 15 yıl önce kurduğu, kanserli çocukların ve yakınlarının manevi desteğine adanmış “Umut Yolu” derneğinin başkanlığını yürütüyor. Üyelik ücretleri ve bağışlarla finanse edilen dernek, çocukların monoton gündelik hayatını kesintiye uğratarak onlara çeşitlilik ve motivasyon sağlayarak yardımcı oluyor. Aileleri ile destekleyici görüşmeler yapılır ve onlara daha fazla yardımcı olmak için fırsatlar aranır. Buna, yabancı kökenli ailelerin Almancayla ilgili problemlerinde desteklenmesi de dahildir. Aynur Celikdöven, kurucusu olduğu “Weg der Hoffnung e.V.” ile birlikte Deutsche Knochenmarkspenderdatei (Alman Kemik İliği Donör Dosyası) (DKMS) için çalışıyor ve doku tipleme kampanyaları düzenliyor.


Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et