Login

Signup

Posted By

GRİLLKOTA İÇİN BAĞIŞ DUYURUSU ve TEŞEKKÜRLER

11/01/2022 | 0 Comments
featured-image

Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.)’nin değerli takipçileri bildiğiniz gibi Covid19 pandemisi nedeni birçok faaliyetimizi iptal etmek zorunda kaldık. Herkes gibi eski normale dönebilmek için sabırla beklemekteyiz, bununla birlikte şartların el verdiği ölçüde de etkinliklerimiz, hazırlıklarımız ve yenilikilerimiz devam etmektedir. Melekler Bahçemiz’de bir dizi yenilemeler yaptığımıza da şahit olmuşsunuzdur.

Bahçemizi bir süredir ziyaret edenlerin aşina olmaya başladıkları yeni bir buluşma ve kaynaşma noktamız var artık: Grillkota. İskandinav kökenli olan ve Türkçeye Izgara Kulubesi veya Mangal Evi gibi çevirebileceğimiz şirin bir çokgen kulübe. Ortasında bir ateş veya ızgara yeri olan, farklı boyutlarda, ahşaptan, çoğunlukla poligonal yapılmış bir kulübeden bahsediyoruz. İşte bu şirin hediye derneğimize Sparkassen-Bürgerstiftung Oberhausen tarafından yapıldı. Hasta çocuklarımız ve aileleri ile bahçeye gelen misafirlerimiz için çok güzel anılar biriktirebileceğimizi şimdiden söyleyebiliriz.

Açılışını 8 Ocak 2022 Cumartesi günü bu bağışa vesile olan Sparkassen-Bürgerstiftung Oberhausen’dan Sabine Schoss ve değerli partnerleri Oberhausen Belediye Başkanı sayın Klaus-Dieter Broß (Bürgermeister) ile birkaç yönetim kurulu üyemizle gerçekleştirdik.

Saat 17.00’da başlayan buluşmamız çok samimi bir ortamda gece yarısı 00.00’a kadar bol muhabbetli ve keyifli geçti. Değerli bağışçılarımıza gecenin soğuğuna inat kor gibi yanan mangal ateşinde hazırladığımız kebapları pişirip ikram ettik. Geleneksel Türk misafirperverliğimiz ile kendi ellerimizle yaptığımız çeşit çeşit ezmeler sunduk. Muhabbetimizin koyulaştığı ortamda sıcak Türk çayımız eşliğinde demlendik, sohbetimizin de tadına doyum olmadı. Meşhur lezzetimiz baklavamız ve değişik tatlılarla da tadımıza tat umutlarımıza da umut kattık. Ümit ediyoruz ki, bu açılış ile bundan sonra burada misafir edeceğimiz insanlarla da aynı keyfi fazlası ile alacağız.

Bu buluşmamızdan sonra sevgili Sabine Schoss ve Klaus-Dieter Broß bizlere şu mesajı gönderdi;
“Sevgili Aynur, sevgili Gabi! Grillkota’nızdaki misafirperverliğiniz gerçekten harika, hoş ve güzel geçen bu akşam için sizlere çok teşekkür ederiz. Mangalın tadı harika, yapmış olduğunuz mezeler ve tatlılar da bir o kadar harikaydi ve sizler de harika ev sahipleriydiniz. Mangal ustasına da ayrıca teşekkürler! Sizi tanımak güzel çocuklar! Size, ekibinize ve “Umut Yolu”nuzun çocukları ve ailelerine en iyi dileklerimle! Sabine & Klaus-Dieter’den selamlar! 😊”

Bu vesile ile derneğimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz adına biz de bu bağışlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. Yüzünüz hep gülsün, hep mutlu ve sağlıklı kalın.

Saygı ve sevgilerimle.

Aynur ÇELİKDÖVEN
Weg der Hoffnung e.V.
Umut Yolu Derneği Kurucu Başkanı


Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et