Login

Signup

Posted By

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

22/04/2022 | 0 Comments
featured-image

Biz hazırız çocuklar, ya siz?

Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği himayesinde Dortmund Türk Eğitim Merkezince organize edilen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” hazırlıkları tamamlanmıştır. Etkinlikte DOTEM halk oyunları gruplarının yanı sıra farklı ülkelerden çocuk grupları da gösteriler sunacaktır. Çocuklar için sürpriz yarışmalar, atlı karınca, salıncak, büyük zıp zıp oyun kaleleri ile pamuk şekeri, patlamış mısır ve birçok yiyecek ve içecek stantlarımızla bayramımızı coşkuyla kutlayacağız.

Ayrıca, Dortmund’ta bulunan Zafer Marketin katkılarıyla hazırlanmış olan şekerlemelerle dolu Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği çantaları çocuklarımıza ücretsiz dağıtılacaktır.

Hediyelerin paketlenmesinde yardımlarını esirgemeyen Dortmund Türk Eğitim Merkezimizde eğitim gören kursiyerlerimizin ailelerine teşekkürlerimizi sunarız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğimiz ücretsiz olup tüm vatandaşlarımız davetlidir. Umut Yolu Derneği, Weg der Hoffnung e.V. olarak biz de oradayız, standımıza sizleri de bekleriz.

Yer: Dietrich-Kuenig-Haus

Tarih: 23 Nisan 2022 Cumartesi, saat 14:00-19:30

Adres: Leopoldstr. 50-58, 44147 Dortmund

Güncelleme: Etkinlikte biz de üzerimize düşen görevi yerine getirdik, standımızda ilgili herkese gerekli bilgilendirmeleri yaptık.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.