Login

Signup

Posted By

6.01.2023 Dr. med. Tanja Höll Sunumu

09/01/2023 | 0 Comments
featured-image

Weg der Hoffnung e.V. (Umut Yolu Derneği) olarak, çocukları tedavi gören ailelerin ve yakınlarının tedavi süreçlerinde ihtiyaç duydukları alanlarda, uzmanlar tarafından bilgilendirme sağlamak adı altında başlatmış olduğumuz sunumlarımızdan birini daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

6 Ocak 2023 tarihinde dernek merkezimizde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Pediatrik Hematolog ve Onkolog Dr. med. Tanja HÖLL´ün katılımıyla “Beyin Tümörleri” sunumumuzu gerçekleştirdik.

Sunumda; Beyin Tümörü, çeşitleri, nedenleri, en sık görülen belirtileri ile ilgili detaylı bilgi veren DR. Höll, aynı zamanda çocuk beyninin erişkin beynine göre nispeten daha “esnek” olması nedeniyle çocuklarda beyin tümörlerinin uzun bir süre fark edilmeden büyüyebildiğini, bu nedenle baş ağrısı, bulantı, kusma gibi çocuklarda çok sık rastlanan ve üzerinde durulmayan bu rahatsızlıkların da aslında birer belirti olabileceğini ve ihmale gelinmemesi gerektiğinin üzerinde durdu. Sunum, Dr. Höll`ün katılımcılarımızın sorularını cevaplamasıyla sona erdi.

Geçmişte bu talihsiz deneyimi yaşayan misafirlerimizin de aramızda olması sayesinde, onların da hikayelerini ve önerilerini dinleme fırsatımız oldu. Bu başarılı örneklere şahit olmamız, uğrunda yürüdüğümüz ve çabaladığımız yolun doğru olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Biz, Weg der Hoffnung e.V. (Umut Yolu Derneği) olarak “savaşmaya değer” diyoruz ve yolumuza heyecanla devam ediyoruz.

Sunumlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı mutluluk duyduğumuzu, bu nedenle yenilerini de ekleyeceğimizi bildirmek isteriz. Katılımlarınız için hepinize ayrıca teşekkür eder, yeni etkinliklerimizden ve sunumlarımızdan haberdar olmak için sosyal medya ve web sitelerimizden bizi takipte kalmanızı rica ederiz.

Umut Yolu Derneği
Weg der Hoffnung e.V.

Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.