Login

Signup

Posted By

Aileler Hikayelerini Anlatıyor (26 Kasım 2023)

26/11/2023 | 0 Comments
featured-image

26 Kasım 2023 Pazar
Oberhausen

Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.) olarak bugün (26.11.2023) kanserle mücadele eden aileler ile misafirlerimizi buluşturduk! Dernek merkezimizde sınırlı sayıda katılımcıyca izin verdiğimiz buluşmada daha önce yolumuzun kesiştiği ailelerle bir araya geldik. Etkinliğimizin önemli konuklarından Daniel Struchholz ve kızı Leonie rahatsızlıkları dolayısı ile programımıza katılamadı. Merima Mehlfeldt ve kızı Philine ile Ayşe Kesikbaş ve kızı Şeyma Hanımlar’ın katılımı ile dolu dolu bir program gerçekleştirdik.

Katılımcı aileler, kanser tanısıyla yüzleşmenin zorluklarına, dayanışmanın gücüne ve umudun ne kadar önemli olduğuna dair samimi hikayelerini paylaştılar. Sıcak ve samimi bir ortamda duygu yüklü konuşmaların yaşandığı programımıza Dernek Başkanımız Aynur ÇELİKDÖVEN ve Başkan Vekilimiz Gabriele TERSCHLÜSEN hanımefendilerinin açılış konuşmaları ile başladık. Merima Mehlfeldt ve kızı Philine için hazırlamış olduğumuz PowerPoint sunumu ile geçmiş zamana yolculuk yaptık. Yapılan sunumun arkasından kürsüye Philine Hanım geldi ve Aynur Hanım ile beraber ikili bir söyleyişi gerçekleştirdi. Bu söyleyişiye bir süre sonra annesi Merima Hanım da dahil oldu. Birçok anının yeniden canlandığı konuşmalarda birçok katılımcımız göz yaşlarını tutamadı. Daha sonra kürsüye Şeyma Hanım geldi ve o hasta olduğu dönemde yaşadıklarını bizlerle paylaştı. Komada kaldığı dönemde hissettiği özel anları bütün içtenliği ile katılımcılarımızla paylaştı. Konuşmaya annesi Ayşe Hanım da dahil olarak yaşadıkları dönemi daha detaylı anlattı ve tecrübelerini bizimle paylaştı.

Kanserle mücadele eden aileler arasında birbirimize destek olma ve güç bulma amacıyla yaptığımız bu buluşmada katılımcılarımız için özel olarak hazırlanmış eşsiz lezzetteki Türk yemekleri ve tatlısı ile programımızı tamamladık. Program sonrası gerçekleştirdiğimiz toplu fotoğraf çekimi ve sonrasında ikili görüşmelerle bir süre daha derneğimizde güzel ve faydalı bir vakit geçirmiş olduk.

Umut Yolu Derneği olarak fırsat buldukça kanserle mücadelede güç bulmak, birbirimize destek olmak ve umudu büyütmek için bir araya geliyoruz. Gerek gönüllü olarak, gerek üye olarak gerekse de misafirimiz olarak her zaman sizleri de aramızda görmek isteriz. Hep birlikte daha güçlüyüz!

Umut Yolu Derneği
Weg der Hoffnung e.V.


(Fotoğraflar: PAK Medya – Ali KAYA)

Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.