Login

Signup

Posted By

İstanbul Medical Park Hastanesi Ziyareti

23/10/2023 | 0 Comments
featured-image

23 Ekim 2023 tarihinde, Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.) olarak kanserle mücadelede önemli bir dönemi başlatmak üzere Medical Park Göztepe ve Medical Park Bahçelievler Hastanesi’ni ziyaret ederek, hastanenin kanser tedavisi alanındaki uzman ekibi ile tanışma ve iş birliği konularını ele alma fırsatı bulduk. Ayrıca, hastanenin çalışma sistemleri hakkında bilgi vermek üzere Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gün ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülsün Karasu bir sunum gerçekleştirdi.
Medical Park Hastanesi ekibi, 31 farklı hastane ile yaptıkları iş birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşmasıyla sağladıkları benzersiz hizmetleri vurguladı. Ayrıca, yurtdışından gelen kanser hastası çocuklar için özel paket tedavi seçenekleri sunduklarını ve yurtdışından gelecek fonlar ve sponsorluklar için kapılarını açtıklarını belirttiler.

Dernek Başkanımız Sayın Aynur Çelikdöven ise derneğin işleyişini şu sözlerle dile getirdi.
‘’Vizyonumuz, kanserli çocukların hayatlarını yeniden şekillendirme çabalarında bir ışık olmaktır. Dernek olarak, duygusal ve psikolojik destekle hastaların ve ailelerinin güçlenmesine katkıda bulunmaktayız.’’
İki taraf, iş birliği detaylarını hazırlayarak resmiyet kazandırmak üzere çalışmalara başlayacaklarını ifade ettiler. Görüşme sonrasında hastanede tedavi gören küçük savaşçılarımızı ziyaret ederek onlar için hazırlamış olduğumuz hediyeler ile yüzlerindeki tebessümleri büyüttük. Ziyaretimiz sırasında, hastane ekibi bizi son derece misafirperver bir şekilde ağırladı. Hastanede alınan hijyen standartlarının ve hastaların bakımının son derece yüksek seviyede olduğunu gözlemledik. Bu anlamlı ziyaret, hastaların moral bulmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda toplumda kanserle mücadeleye dair farkındalığı artırmaya yönelik önemli bir adım oldu.

Ziyaret esnasında, dernek başkanımız Aynur Çelikdöven tarafından Medical Park Göztepe Hastanesinden Genel Müdürü Serdal Serin’e, Müdür Yardımcısı Madina Lakerbaya’ya Medical Park Bahçelievler Hastanesinden Prof. Dr. Tunç Fışkın‘a kanser hastası çocuklara yönelik gerçekleştirdiği örnek çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi. Kanserle mücadelede önemli bir adım atan Medical Park Hastanesi, özellikle çocuk hastalar için özverili bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bu tür sosyal sorumluluk projeleri, Medical Park Hastanesi’nin hasta odaklı yaklaşımını ve topluma olan duyarlılığını bir kez daha göstermiştir.

Amacımız, kanserle mücadelede bir umut kaynağı olmaktır. Medical Park Hastanelerinin deneyimli kadrosu ve Derneğimizin özverili çalışmaları ile milyonlarca yüzde gülümseme ve umutla dolu yarınların oluşturulmasını hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda, Medical Park Hastaneleri ile tanışmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Umut Yolu Derneği
(Weg der Hoffnung e.V.)

Leave a Comment:

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.