Login

Signup

Posted By

Dortmund Hastanesi “Dilek Kutusu” Projesi!

18/01/2023 | 0 Comments
featured-image

Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.) olarak uzun yıllardır çocuklarımızın hayallerine ulaşma yolunda ekibimizle birlikte güzel projelere imza atmaktayız. Dernek olarak “Bizim mutluğumuz, çocuklarımızın yüzündeki gülümsemedir” adı altında başlattığımız projelerimizin biri de aralık ayında gerçekleştirdiğimiz, geleneksel hale gelen `dilek kutusu` projemizdir. Proje kapsamında Dortmund Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda dilek kutumuzu Çocuk Onkoloji Servisine bırakmıştık. Tedavi gören çocuklarımızın dilek kutularına bıraktıkları dilekler için yoğun bir çalışma sürecine girdik ve hayallerini kurdukları oyuncaklara Noel zamanında kavuşmalarını sağladık.

Dortmund Hastanesi Onkoloji Bölümü yetkilileri, hasta yakınları ve doktorları projeden mutluluk duyduklarını, bu süreçte gösterdiğimiz duyarlılık ve ilgi için teşekkürlerini ilettiler.

Lösemi gibi uzun süreli tedavi gerektiren hastalıkların tedavi sürecinde en önemli şey hastanın moral olarak kendini iyi hissetmesidir. Bu hastalıkla mücadele eden, bir de çocuk olunca onların biz büyüklerden daha çok morale ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Ekibimiz ve gönüllerimizin de desteğiyle çocuklarımıza yaşatabildiğimiz en ufak mutluluğun bizim için büyük bir mucize olduğuna inanıyoruz.

Umut Yolu Derneği (Weg der Hoffnung e.V.) olarak zor dönemden geçmiş ya da geçmekte olan çocuklarımızın ve ailelerin Noel döneminde de yüzlerini gülümsetmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bizim de Dernek olarak değişmeyen dileğimiz, çocuklarımızın tedavi süreçlerinin sağlık ve kolaylıkla tamamlandığını görmek ve bunun için çabalarımıza ara vermeden devam etmek olacaktır.

Umut Yolu Derneği
Weg der Hoffnung e.V.


Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Umut Yolu Derneği sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et